Повідомлення щодо наміру зміни тарифів на послуги з централізованого водопостачання на 2023 рік.

Дата: 11.12.2022 08:57

ПОВІДОМЛЕННЯ!

Грабовецько-Дулібівська сільська рада інформує про те, що ДП «Комунальник» ТзОВ «Стрийсільрембуд», має намір зміни тарифи на послуги з централізованого водопостачання на 2023 рік.

Тарифи на послуги з централізованого водопостачання, розраховані згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», внесених змін Постановою Кабінету Міністрів України № 291 від 03 квітня 2019 року «Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення», з дотриманням Наказу № 239 від 12.09.2018 року «Порядок розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на комунальні послуги, подання для їх встановлення та у відповідності до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Згідно постанови № 291 від 03.04.2019 року плановий період, на який розраховується та встановлюють тарифи тривалістю 12 місяців (з 1 січня до 31 грудня) та для забезпечення беззбиткової діяльності підприємства якісного надання послуг споживачам, своєчасного розрахунку за енергоносії ДП «Комунальник» ТзОВ «Стрийсільрембуд» інформує про необхідність приведення діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання.

При зміні тарифів протягом планового періоду на який розраховуються тарифи на послуги на енергоносії, зміна розміру прожиткового мінімуму можливе коригування тарифів.

Діючий тариф на послуги затвердженні Виконавчим комітетом Дулібської сільської ради рішення № 32 від 26 червня 2019 року, введені в дію з 01 липня 2019 року і діють до 31.12.2022 року.

В умовах постійного зростання основних складових тарифів виникла невідповідність діючих тарифів з фактичними  витратами у наступному розмірі:

- на послуги водопостачання - 24,96 грн за 1 м. куб. з ПДВ.

Так, з часу встановлення  діючого тарифу  відбулося зростання основних складових тарифів, а саме:

№ з/п Статті витрат

Тариф, що скасовується

Проект тарифу

Збільшення (ріст)

1. Заробітна плата (прожитковий мінімум грн.)

1921,00

+ 39,7

2. Електроенергія (без ПДВ за 1кВт/грн.) розподіл активна електроенергія

+ 92,5

3. Дезінфікуючий засіб (за 1кг)

Жавель - клейд

+ 44,0

Відповідно до постанови КМУ від 16 червня 2021 року № 613 «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» у проектованих тарифах на послуги враховано обігові кошти за рахунок планового прибутку в обсязі 4,0% від повної планової собівартості послуг водопостачання в сумі 93,1 тис. грн., що не було передбачено діючим тарифом. Ці кошти будуть спрямовуватись підприємством на фінансування витрат, пов’язаних з придбанням електричної енергії та інших витрат, пов’язаних для надання послуг з централізованого водопостачання, тим самим приведе підприємство до беззбитковості.