ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНИМИ ОСОБАМИ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ

Дата: 28.04.2022 16:28

ВІДПОВІДНО ДО СТАТТІ 2 ЗАКОНУ УКРАЇНИ " ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕНННЯ УЧАСТІ ЦИВІЛЬНИХ ОСІБ У ЗАХИСТІ УКРАЇНИ " КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВИВ ЗАТВЕРДИТИ ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ЦИВІЛЬНИМИОСОБАМИ ВОГНЕПАЛЬНОЇ ЗБРОЇ ПІД ЧАС УЧАСТІ ТА СТРИМУВАННІ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ТА ІНШИХ ДЕРЖАВ ПРОТИ УКРАЇНИ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ.

Під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії проти України у періоддії воєнного стану цивільними особами мають право застосувати вогнепальну зброю для:

1. Відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на військові та цивільні об'єкти, ще охороняються.

2.Запобігання вчиненню або припинення протиправних дій чи діяльність осіб, причетних до збройної агресії.

3. звільнення захоплення військових та цивільних аб'єктів або запобігання такому захопленню.

4.знищення зброї, бойової техніки , транспортних або технічних засобів, які потребують у користуванні осіб, причетних до збройної агресії.

5. захист цивільних осіб, військових або цивідьних об'єктів від нападую

6.запобігання або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб , причетних до збройної агресії.

7. припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню завдань, пов'язаних із запровадженнямздійснення заходів правового режиму воєнного стану, або інших осіб, у різні виникнення загрози їх життю та здоров'ю.

8. припинення дій осіб які вчиняютьправопорушення

9.відбиття нападу на осіб, залучених до виконання завдань,пов'язаних із запровадженням заходів правового режиму воєнного стану, або інших осіб, у разі виникнення загрорзи їх життю чи здоров'ю.