Грабовецька об’єднана територіальна громада
Стрийський район, Львівська область

Школа с. Довголука долучилася до святкування Всесвітнього дня вишиванки

 

 

«…Вишиванка  рідна, ну хіба не диво?

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це митецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

Вишиванка наша, ну хіба ж не диво?

В вишиванці завжди модно і красиво…»

 

        День вишиванки завжди відбувається у робочий день, а саме: у третій чет-вер травня. Суть акції – свято не заради параду, а захід, який доводить, що виши-ванка – абсолютно органічна частина життя українців, і у вишиванці вони ходять на роботу чи на навчання.

     Таким чином у школі с. Довголука  долучилися до святкування Всесвітнього дня вишиванки і провели у школі дійство «Єднай нас, вишиванко!». Учні  6-7 класів та члени гурт-ка «Народна вишивка» (керівник гуртка Дума Г.В.) ознайомили присутніх з тра-диціями рідного краю; розширили  їхнє уявлення про вишиванку, як вид мистецт-ва, її значення в житті українців. У своїх розповідях діти відмітили, що сьогодні, уже у 21 століття, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною. Сорочка-вишиванка  стала модною, її вдягають в будень і на свято, від малого і долюдей поважного віку. Вишивана сорочка була, є і буде обе-регом для кожного з нас.

    На завершення дійства силами учнів школи було проведено флешмоб, яким учні ще раз підтвердили про те, що прагнуть мирного неба над головою, світлого майбутнього, доброї долі для всієї  України.

 « повернутися до списку новин