У с. Грабовець показали театралізовану фантазію за творами Шевченка «Відьма»

Дата: 13.03.2017 16:29

У неділю,12 березня, в Народному домі с. Грабовець відбулося театралізоване свято «Апостол правди і свободи», приурочене дню народженню Тараса Шевченка. Спочатку відбувся концерт, у якому звучали твори Кобзаря у виконанні дитячого вокального ансамблю «Народні перлини» та солістів. Підготували концерт художні керівники Народного дому Ірина Рібун та Ольга Винницька

Далі програму продовжила вистава «Відьма». Перед глядачами постало яскраве театралізоване дійство за творами Шевченка. Циганський табір живе своїм звичним життям: подорожі, пісні, танці. В його звичний устрій вривається жінка, яка схожа на відьму. Подолавши страх перед дивною істотею, цигани дізнаються  про трагічну історію небоги. У ній образ кріпачки збезчещеної  паном. Така важка доля спіткала не одну українську дівчину.

Веселий і волелюбний дух циганського табору не позбавлений співчуття до чужого горя. Тут допомагають жінці й готові прийняти її у своє товариство.

Вражає гра акторів–аматорів, які готувалися до виступу тільки місяць, але зуміли зворушити серця глядачів. У виставі задіяно багато людей, серед них учасники  дитячого та дорослого драматичних гуртків.

Головну роль дівчини Дарини виконала студентка Львівського національного університету ім. Івана Франка Марта Яцьків.  Батьків дівчини зіграли депутат сільської ради  Василь Чаплинець та Галина Яцьків. У ролі Пана – Роман Логінський, Лакея – Назар Турук. Стару циганку зіграла завідувачка бібліотекою Любов Берездецька, Мавру – Оксана Ткачук. Цигани: Міхей – Петро Мазур, Маріула – Марія Мазур, хлопчик – Володимир Мазур, всі вони з багатодітної сім’ї Мазур, де виховується семеро дітей. Хлопці-цигани: Тарас Москва, Тарас Солтис, дівчата-циганки: Софія Саварин, Настя Гралюк, Вікторія Дмитрик-Шикова, Христина Самко, Христина Зубрицька, Марта Гуменна,  роль Нечипора виконав директор Народного дому с. Станків Ярослав Ковальчук. Запам’яталася глядачам і ведуча свята Ярина Павлів. Режисер вистави  директор Народного дому с. Грабовець  Леся Кузло, їй допомагала бібліотекар Люба Берездецька.