У школі села Конюхів засідання методичного об’єднання присвятили українським традиціям різдвяного циклу

Дата: 29.01.2019 18:58

Ой, радуйся, Україно,

Небо засвітилось,

То Дитятко,наш Спаситель,

В яслах народилось.

Засвітила в небі зірка,

Дала усім знати,

Помагайте, люди добрі,

Бога віншувати…

Кажуть, що справжнє свято Різдво не достатньо побачити - його потрібно відчути. Воно завжди особливе та незвичайне. Це час, коли все навкруги наповнює атмосфера духовності, традицій, святкових позитивних емоцій, які неодмінно залишаються у серці кожного.

24 січня 2019 року в НВК «Конюхівський ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбулося засідання методичного об’єднання художньо – естетичного циклу, на якому голова м/о Уруська О.М. виступила  із доповіддю «Звичаї та обряди українського народу». Педагог – організатор Візнюк М.С. провела виховний захід «Україна колядує, колядує вся земля». У святковому дійстві взяли участь учні 2- 11 класів. Впродовж  заходу показано фрагменти традиційних народних святкувань: Святвечір, Вертеп, «Маланка», «Коза». Роль  господаря майстерно зіграв учитель Греб І.М., а господині -  Брик О.І. Дует дівчат Возняк Емми та Андріїв Романни виконанням  колядки зачарував серця слухачів. Із захопленням присутні сприйняли  виступ вертепу «За світлом зірки», героями  якого були учні 2-3 класів. Колядники, учні 6 класу,співом і  віншуваннями зичили усім миру, достатку і Божої ласки на наступний рік. Були відтворені різдвяні обряди «Маланки» та «Кози» у виконанні учнів 8-11 класів, які дуже розвеселили глядачів. На завершення посівальники засіяли зерном всіх присутніх.  Дійство закінчилося дзвінкою колядкою «Нова радість стала», яку виконали всі присутні.

Вчителі м/о Андріїв М.Р. та Мацигін Л.З. підготували виставки творчих робіт та учнівських малюнків  на зимово – різдвяну тематику.

Захід був схвально оцінений провідним спеціалістом з питань освіти Грабовецької ОТГ  Мізик Л.Т. та членами м/о вчителями Довголуцької СЗОШ І-ІІ ст., а також батьками.