СІМЕЙНІ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА ВІДТЕПЕР КОРИСТУЮТЬСЯ ПОДАТКОВИМИ ПІЛЬГАМИ

Дата: 16.08.2018 16:20

15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств.

Тепер мешканці, які організували сімейне фермерське господарство мають можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Для цього вони мають відповідати таким умовам:

здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство":

зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

не використання праці найманих осіб;

членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у тому числі його голови – тобто доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років і встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Джерело: http://ukrainepravo.com/news/ukraine/vidsogodni-simeyni-fermerski-gospodarstva-korystuyutsya-podatkovymy-pilgamy/