У селі Конюхів відзначили 111-у річницю від Дня народження Олекси Гасина

Дата: 24.07.2018 10:27

У неділю, 22 липня, в селі Конюхів відзначили 111-у річницю від Дня народження легендарного полковника УПА Олекси Гасина – «Лицаря». Урочистості розпочалися   з молитви  за полеглими Героями України.  Панахиду відслужили  біля пам’ятника Олексі Гасину  священнослужителі села о.Зеновій Федькович (УГКЦ) та о.Іван Піцик (УАПЦ. Присутні вшанували пам’ять Олекси Гасина та всіх Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти шани до пам’ятника.

Далі урочистою  ходою рушили до меморіального музею-садиби Олекси Гасина, де відбулося громадське віче. Перед присутніми виступили голова Грабовецької об’єднаної громади Богдан Барабаш, представники районної влади. На  святкуванні також були присутні  родина славного земляка, депутати, представники національно-патріотичних сил. Народний  хор «Дударик»  села Конюхів продовжив святкове дійство патріотичними піснями.

Варто зазначити, що минулого року провели реконструкцію музею-садиби Олекси Гасина спільним коштом обласного, районного бюджетів та бюджету об’єднаної громади.. Сьогодні музей знаходиться на балансі Грабовецької ОТГ.