Грабовецька об’єднана територіальна громада
Стрийський район, Львівська область

Енергоефективність - запорука успіху Грабовецької ОТГ

 

       5 жовтня в приміщенні Народного дому  с. Грабовець відбувся  тренінг «Енергоефективність як фактор успішної Громади».  Навчання для керівників бюджетних установ громади провів тренер GIZ з енергоефективності координатор "Виїзного офісу енергозбереження", представник Центру ресурсоефективного та чистого виробництва (проект UNIDO) Василь Прусак. Він наголосив на  необхідності щоденного обліку використання енергоресурсів в будівлях, який допоможе оцінити  стан енергоспоживання будівель й надалі створити енергопаспорти цих приміщень.
        Пан Василь розповів про неінвестиційні та маловитратні заходи енергозбереження, серед яких зміна поведінки користувачів, яку можна мотивувавти преміями. Йшла мова також про заходи з термомодернізації будівель. Було проведено  анкетування й  запропоновано  сформувати перелік першочергових будівель для зменшення використання енергоресурсів .
       Для  енергоефективних заходів необхідний фінансовий ресурс.Тож, щоб залучити фінансування на реалізацію енергоефективних заходів, Грабовецька громада взяла участь  у написанні Проекту диверсифікації підприємницької діяльності у сільській місцевості Львівської області який спрямований на  вирощування енергетичних культур, зокрема енергетичної верби, й переведення теплопостачання  будівель бюджетних установ на місцеве біопаливо. Одним із його авторів є Василь Прусак.

 « повернутися до списку новин