Розвиток ОТГ залежить від кількості грошей

Дата: 09.08.2016 10:18

І сама логіка життя говорить: що більша громада, то вона сильніша, адже може закумулювати більший податок на доходи фізичних осіб і використати кошти для свого розвитку. Про це заявив голова Грабовецької сільської об’єднаної територіальної громади Богдан Барабаш.

Як зазначив голова Грабовецької ОТГ, його майже річний досвід керівництва об’єднаною громадою, показав, що громада, яка складається з 4-х сільських рад, є замалою. На його переконання, спроможна громада має складатися хоча б із 6-7 сільських рад і нараховувати 10-15 тисяч населення.

Радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань децентралізації Віталій Корецький погодився з такими розрахунками пана Барабаша. За його словами, облдержадміністрація теж прийшла до таких цифр. І орієнтуватиметься на них під час розробки проекту перспективного плану.

«У проекті перспективного плану 60 відсотків об’єднаних громад будуть складатися з шести і більше сільських, селищних і міських рад. Це дозволить їм бути фінансово спроможними і дбати про власний розвиток і добробут свого населення», –- зазначив Віталій Корецький.

Офіс реформ у Львівському Регіональному відділенні Асоціації міст України